SEO pro místní prodejce a firmy | KovarikMedia.cz - tvorba webových stránek, SEO, marketing

Lokální SEO

Lokální SEO je řešení pro prodejce a místní firmy

Provozujete prodejnu nebo poskytujete služby v rámci svého regionu?

Pokud hledáte způsob, jak získat nové zákazníky, vsaďte na lokální SEO. Prostřednictvím speciální optimalizace pro internetové vyhledávače můžete zvýšit návštěvnost svého webu v krátkém čase až o desítky procent. 

Lokální SEO pomáhá firmám, které mají prodejny a provozovny v konkrétní obci nebo poskytují služby zákazníkům v určité geografické lokalitě. Pomocí speciálních optimalizačních technik zvýšíte dosažitelnost své firmy v konkrétním regionu. Princip je jednoduchý - přivést na web co nejvíce návštěvníků a proměnit je ve spokojené zákazníky.

Mezi hlavní principy lokálního SEO patří správné načasování a cílení na správné zákaznické skupiny.

 

Proč dělat lokální SEO?  

Odpověď naleznete v následujících údajích o vyhledávání od společnosti Google:

  • 46 % veškerého vyhledávání na Google je lokálního charakteru
  • 50 % uživatelů, kteří navštívili stránku prodejny v prohlížeči svého mobilu, prodejnu během téhož dne navštívili osobně
  • 34 % uživatelů, kteří navštívili stránku prodejny v prohlížeči na počítači, prodejnu během téhož dne navštívili osobně
  • 18 % uživatelů, kteří hledali informace o prodeji v lokálních prodejnách na svém mobilu, provedli nákup během jednoho dne
  • 87 % uživatelů chytrých telefonů použijí internetový vyhledávač v mobilu nejméně jednou denně
  • 50 % všech mobilních vyhledávacích dotazů se týká obchodních informací (např. adresa a kontakt)
  • 76 % výsledků lokálního vyhledávání vyústí v telefonický kontakt

(Zdroj: Hubspot

 

Usnadněte přístup novým zákazníkům

Lokální SEO usnadňuje vašim potenciálním zákazníkům a klientům navigaci a přístup k vašim kontaktním údajům. Jak vyplývá z výše uvedených statistik, lokální vyhledávání je velkou příležitostí pro místní firmy.

Lokální SEO zahrnuje práci s reputačními a hodnotícími systémy, vytváří prostor pro zvyšování důvěryhodnosti místních prodejců a firem. Klasická marketingová poučka říká, že lidé při svém nákupním rozhodování dají nejvíce na doporučení a pozitivní zkušenosti ostatních. Přesně v tomto směru můžete okamžitě začít pracovat na své reputaci.

 

Využijte potenciál regionu s lokálním SEO

Chcete se prosadit ve svém regionu? Chcete být pro své zákazníky dostupnější? Chcete zvýšit sovu důvěryhodnost v očích zákazníků?

Vsaďte na lokální SEO s námi!

 

Pro více informací volejte na +420 737 534 401 nebo pište na agentura@kovarikmedia.cz.