Moravský Krumlov a okolí - informační portál pro návštěvníky | KovarikMedia.cz - tvorba webových stránek, SEO, marketing

DoKrumlova.cz - turistický portál regionu

Zadání: Turistický informační portál regionu

Moravský Krumlov je centrum venkovského regionu na jihovýchod od Brna. Přímo ve městě je zámek, který donedávna hostil slavnou Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Nyní tu najdete galerii a koná se tu řada kulturních a společenských akcí. Prezentace nabídky cestovního ruchu je hlavní náplní portálu DoKrumlova.cz.

 

Nejprve marketingová strategie a Poezie živlů

Od vedení města jsme dostali zadání vytvořit koncept propagace na základě marketingové strategie města. Vypracování strategie jsme se zhostili s nadšením. Práce na strategii zahrnovala detailní průzkum regionu, sběr informací a fotomateriálu. Výstupem strategie bylo:

• přehled nabídky města a regionu,

• návrh cílových skupin pro dlouhodobou komunikaci,

• návrh produktů cestovního ruchu.

Nejdůležitějším výstupem byl návrh komunikační strategie založené na konceptu Poezie živlů. Slovanská epopej, okolní hadcové stepi, kaplička u sv. Floriána nad městem, víno… to vše jsou svým způsobem živly, které dohromady vytvářejí dokonalou poezii.

 

Logo a vizuální podoba webového portálu

Zvlněná krajina kolem Krumlova se tak trochu vymyká z rovinatější krajiny kolem Znojma, s nímž je Krumlov spojený přinejmenším administrativně. Ráz krajiny a takřka hmatatelná přítomnost opojných živlů stvořily turistické logo destinace takřka samy.

Od návrhu loga byl už jen krůček k návrhu grafického designu turistického portálu. Portál obsahuje informace, které se sluší a patří pro informační web orientovaný na turisty. Najdou zde katalog ubytování, nabídku služeb a hlavně možnosti výletů a trávení volného času ve městě a okolí.

 

Tištěné propagační materiály ohleduplné k přírodě

Jelikož se region prezentuje vedle svého historického odkazu zejména jako venkovská krajina okořeněná lesy a zdejšími plody, chtěli jsme tento dojem udržet i při následné tvorbě tištěných propagačních materiálů.

Navrhli jsme proto vytisknout materiály na recyklovaný papír. Celkovému ladění jsme přizpůsobili i použité barvy. Konkrétně jsme připravili tyto letáčky.

Jelikož jsme vytvářeli kompletní textový obsah webu, natextovali jsme i jednotlivé letáčky a to včetně vytvoření turistických tras a tipů na výlety pěšky i na kole.

   

 

Speciální mikrostránka. Slovanská epopej

Součástí projektu byla tvorba speciální webové stránky pro Slovanskou epopej, kterou namaloval slavný malíř Alfons Mucha. Stránka obsahovala mimo jiné interaktivní encyklopedii jednotlivých obrazů.