Webový portál pro milovníky zahrad a parků | KovarikMedia.cz - tvorba webových stránek, SEO, marketing

DoZahrad.cz - turistický portál projektu Příběhy v zahradách

Webové stránky projektu DoZahrad.cz – Příběhy v zahradách

 

Webové stránky a webdesign pro úžasný projekt cestovního ruchu v zahradách jsme dělali na přelomu roku 2017 a 2018. Zadavatelem projektu je Centrála cestovního ruchu Jižní Morava.

Posláním projektu je prezentovat na jednom webu zahrady, které nabízí turistické regiony Jižní Morava, Vysočina a část Dolního Rakouska. Možná to nevíte, ale celkem jsme v těchto třech regionech napočítali více než 150 zahrad. Patří sem okrasné zahrady, zámecké parky, skleníky, bylinkové zahrady, ale třeba i užitkové zahrady zaměřené na pěstování a množení kvítí.

 

Návrh webu vychází z příběhů

Webová prezentace zahrad není jen obyčejný katalog. Na návštěvníky webu čekají příběhy, které se odehrávají napříč různými zahradami. Příběhy zahrnují různá témata, jako třeba víno nebo voda, ale propojují i historické epochy a nabízí třeba dobrodružství dětem.

 

Každý příběh dostal do vínku nezaměnitelnou vizuální podobu ve formě ikony. Posuďte sami, jestli se naší grafičce Veronice podařily.

 

Obrázky k jednotlivým příběhům slouží jako zástupci, kteří provázejí uživatele napříč zahradami. Díky zobrazení ikony uživatel okamžitě pozná, ke kterému příběhu zahrada náleží. Jednoduchým způsobem si může nechat zobrazit další zahrady, které s daným příběhem souvisejí.

 

Webový katalog zahrad

Samozřejmě, co by to bylo za turistický portál, kdyby na něm nebyl katalog s nabídkou. Návštěvníci webu mají k dispozici katalog, ve kterém mohou vyhledávat, filtrovat a prohlížet profily jednotlivých zahrad.

U každé zahrady jsou k dispozici kontaktní informace, údaje o vybavení, fotografie, ale i cílové skupiny nebo akce, které se v zahradě připravují. To vše je propojeno s mapou a k dispozici je i výpis zahrad v nejbližším okolí.

Jelikož spolu s webem vyšla mapa zahrad, každá zahrada je krom příběhu zařazená do určité kategorie (např. Tématická a zážitková zahrada nebo Botanická zahrada). Kategorii reprezentuje jednoduchý grafický piktogram, který spojuje zahradu s tištěnou mapou.

 

Kalendář akcí – v zahradách to žije

Kalendář akcí v zahradách je další možnost, která prezentuje dění v zahradách. Návštěvníci zahrad se mohou těšit na pestrou nabídku po celý rok.

Specialitou je, že databáze akcí je propojená s turistickým webem Jižní Moravy (www.jizni-morava.cz). Z této databáze ovšem přebíráme na web projektu pouze akce, které souvisí se zahradami a odehrávají se přímo v nich nebo v nejbližším okolí.

 

Novinky a další stránky

Informační funkce webu je podtržená také přítomností novinek, kde provozovatelé webu průběžně informují o aktualitách k projektu i novinkách v jednotlivých zahradách.

Uživatelé mají též možnost využít sekce Ke stažení, kde si mohou stáhnout zajímavé materiály včetně zmiňované mapy.

 

Plánovač výletů

Funkce plánování výletu dává návštěvníkům webu do rukou nástroj, který jim pomáhá s přípravou výletu. Uživatel jednoduše při procházení webových stránek přidá tlačítkem v profilu zahrady nebo akce na seznam to, co ho zaujme. Seznam si poté může dodatečně editovat, poslat si jej na e-mail nebo jej sdílet na sociálních sítích či rovnou vytisknout.

 

Redakční systém se speciálními funkcemi

Redakční systém pro projekt DoZahrad.cz jsme vytvářeli na míru potřebám klienta. Funkce redakčního systému umožňují dle očekávání kompletní správu obsahu webu, ale též kontrolu a editaci akcí, které se importují z externího portálu.

 

Newsletter s nádechem zahrad

Správce webu má k dispozici i speciální funkce, které umožňují export a import databáze zahrad, ale třeba i vytváření e-mailového newsletteru s originální šablonou navrženou v souladu s vizuální podobou projektu.

 

Responzivní web design a další přizpůsobení zvyklostem uživatelů

Responzivní design webu považujeme v dnešní době za nutnost. Web DoZahrad.cz jsme tedy optimalizovali pro pohodlné a rychlé prohlížení také na mobilních zařízeních.

Web jsme testovali na různých zařízeních s různou velikostí displejů, a proto jsme změnu rozložení grafických prvků přizpůsobovali postupně s ohledem na plochu obrazovky daného zařízení. Proto se grafika mírně liší u mobilních telefonů, tabletů a menších laptopů. Cílem bylo neobtěžovat uživatele přílišným posouváním stránky a co nejvíce jim usnadnit orientaci na stránkách.

Webové stránky DoZahrad.cz běží ve třech jazykových verzích; v češtině, němčině a angličtině.

 

Webové stránky projektu najdete na www.dozahrad.cz.