Jihomoravské muzeum ve Znojmě - webové stránky a redakční systém | KovarikMedia.cz - tvorba webových stránek, SEO, marketing

Jihomoravské muzeum ve Znojmě - oficiální portál

Vizuální dojmy, odhalené klenoty a informace na dosah

Jihomoravské muzeum ve Znojmě přišlo se záměrem modernizace své on-line prezentace. Měli jsme to potěšení se na tom podílet. V těsné spolupráci vznikl během tří měsíců prototyp nového webu, který dnes můžete vidět ve své finální podobě na www.muzeumznojmo.cz.

 

Z počáteční debaty nad hlavním posláním nové webové prezentace vzešel základní princip, že web musí především rychle a jednoduchým způsobem zkomunikovat hlavní pilíře nabídky muzea. Nabídka musí zaujmout a přitáhnout pozornost potenciálního návštěvníka. Při tom všem je důležité, aby se uživatel dostal ke všem podstatným nabídkám na jedno, maximálně dvě kliknutí myší.

 

Muzeum = výstavy a expozice, ale také užitečné služby pro veřejnost

Během tvorby návrhu struktury a obsahu webu jsme pomalu rozkrývali nabídku muzea. Co se všechno ukrývá pod jeho střechou?

 

Tak předně je to několik samostatných objektů přímo ve Znojmě, ale také v nedalekých Příměticích a krom toho zřícenina hradu Cornštejn u Bítova.

 

Ukázalo se, že nový web bude sloužit nejen jako prezentace těchto turistických lákadel, ale současně bude obsahovat nabídku vzdělávacích přednášek pro veřejnost, specializované výukové programy pro základní a střední školy, on-line databázi digitalizovaných sbírek, katalog knihovny a archiv vědeckých publikací pracovníků muzea.

 

Co najdete v Jihomoravském muzeu ve Znojmě?

6 samostatných objektů
8 trvalých expozic
4 a více výstav na každý den
Přes 700 exponátů v digitálních sbírkách
35.000 svazků knih a periodik
Neuvěřitelných 844 svazků starých knih a vzácných tisků
Okolo 10 edukačních programů pro školy

 

Jako na stříbrném podnose

Zadání bylo jasné a takřka samo nás nasměrovalo k nápadu založit vstupní stránku na dlaždicích. Současně jsme se dohodli na zdůraznění některých objektů a expozic ve velkorysém banneru v horní části vstupní stránky.

 

Zatímco poutavé fotografie roztažené na celou šířku stránky v horní části vybízejí k návštěvě vybraných expozic, dlaždice vyskládané ve zbylé části stránky umožňují prezentovat cokoli z aktuální nabídky nebo pestré palety služeb. Uživatel tak vidí vše hned na vstupní stránce bez jediného kliknutí myší.

 

Jednoduchý způsob prezentace nabídky muzea vyvažuje též jednoduchá správa obsahu na stránce. Administrátor může libovolně editovat obsah slideru v horní části webu, stejně jako obsah jednotlivých dlaždic.

 

Výstavy, akce a aktuální dění v muzeu

Součástí webu je samozřejmě přehled aktuální nabídky výstav a akcí. Přehledu jsme věnovali na webu samostatnou stránku, kde si může uživatel akce filtrovat podle typu akce a podle data a místa konání. Vybrané akce jsou prezentované na vstupní stránce v dlaždicích.

 

Zajímavostí je tzv. exponát měsíce, kterým se rozhodli pracovníci muzea prezentovat veřejnosti zajímavosti ze svých bohatých sbírek.

 

Rozšířené funkce webu usnadňují přístup ke sbírkám muzea a vzdělávání

Velkou výzvou byla prezentace méně známých pokladů znojemského muzea, které ukrývají digitalizované sbírky. Ty jsou uživatelům přístupné v novém interaktivním katalogu ve třech sekcích – příroda, dějiny umění a zbraně orientu.

 

Podobnou pozornost jsme věnovali prezentaci přednášek pro veřejnost a vzdělávací sekci pro školy. Jihomoravské muzeum ve Znojmě nabízí zážitkové edukační programy, při nichž se děti seznamují s různými oblastmi historie, tradic regionu i přírody. Průvodci dětí jsou často v dobových kostýmech, aby se umocnil zážitek z objevování.

 

Speciální verze pro mobilní zařízení

Web je přizpůsobený mobilním zařízením. Bez problémů jej otevřete ve svém mobilním telefonu i tabletu. Nabídka je v mobilní verzi zjednodušená, aby byla navigace pro uživatele příjemnější a rychleji se dostal k aktuální nabídce muzea.


Popis: V testu mobilní přístupnosti Goole (testmysite.thinkwithgoogle.com) jsme dosáhli skóre 96 %.

 

Navštivte Jihomoravské muzeum ve Znojmě

Pokud chcete vědět, proč navštívit znojemské muzeum, podívejte se na 7 DŮVODŮ, kvůli kterým byste tak měli zaručeně učinit :-).

 

Zde jsou některé z nich:

 

Klient

Jihomoravské muzeum ve Znojmě

 

Webovou prezentaci si můžete prohlédnout na www.muzeumznojmo.cz.