Prezentace pro expozice Jihomoravského muzea ve Znojmě | KovarikMedia.cz - tvorba webových stránek, SEO, marketing

Multimediální kiosky pro muzeum ve Znojmě

Prezentace pro expozice Jihomoravského muzea ve Znojmě

Cíl projektu bylo vytvoření tří samostatných multimediálních prezentací pro objekty znojemského muzea. Konkrétně šlo o prezentaci do vestibulu Minoritského kláštera ve Znojmě, vstupní halu Domu umění ve Znojmě a výstavní prostory Znojemského hradu.

Webové stránky jako nejjednodušší způsob prezentace

Prezentace funguje off-line, tedy bez internetu, proto jsme museli zvolit co nejjednodušší technologické řešení. Kvůli snadné rozšiřitelnosti a abychom nebyli závislí na jiných systémech schopných přehrávat prezentace, zvolili jsme ověřenou metodu HTML/CSS kódu. Všechny prezentace si tedy vystačí s běžným internetovým prohlížečem a fungují na principu webových stránek.

Díky zvolené technologii běží prezentace svižně, umožňují pozdější úpravy bez jakéhokoli omezení, kterým by nás svazoval některý z editorů na trhu.

Co to umí?

Všechny tři prezentace zahrnují informace o daném objektu, probíhajících a plánovaných výstavách, informace o otvírací době a vstupném, ale také informace o dalších objektech muzea.

Jako bonus jsou pro návštěvníky k dispozici nádherná videa a kolekce interaktivních her.

Prezentace jsou k dispozici ve třech jazykových verzích (čeština, němčina, angličtina).

Hry pro multimediální kiosek

Kolekce her se mírně liší v každém objektu, kde jsme se společně s pracovníky muzea snažili hry navrhnout tak, aby měli návštěvníci muzea co objevovat.

Mezi hrami najdete klasické pexeso, speciální skládačku s objekty muzea, ale také kvíz s odměnou za správné odpovědi!

Pro technicky zdatné dodáváme, že jsou hry kompletně udělané technologií HTML5, abychom zachovali svižnost celého systému, maximálně využili potenciál moderních nástrojů a přitom se nemuseli spoléhat na řešení externích editorů.

Hardwarové řešení

Prezentace běží v samostatně stojících multimediálních kioscích. Muzeum se rozhodlo investovat do elegantního řešení, kterým je plochá velkoformátová obrazovka přimontovaná na zdi a celý systém pohání miniaturní PC umístěné v boxu za monitorem.

Výhodou tohoto řešení je, že není potřeba řešit speciální hardware, stačí klasické PC, ze kterého se dá dostat při správné konfiguraci opravdu dobrý výkon.

Pokud chcete vidět prezentace v akci, navštivte některý z objektů Jihomoravského muzea ve Znojmě – Znojemský hrad, Minoritský klášter, Dům umění.

 

BONUS: Artboardy

Jako bonus pro Vás máme ukázku několika původních návrhů grafického kabátku prezentace, o kterém jsme uvažovali před samotnou realizací. Jak se Vám líbí?

   

 

   

 

Chcete také mutlimediální prezentaci pro své návštěvníky nebo oživit své webové stránky interaktivními hrami? Podívejte se, co pro Vás můžeme udělat.